DMP Sertifikasyon

 

ULUSLARARASI WOOLGER EĞİTİMİ

Eğitim Programının Tamamının Tamamlanması İçin Gerekenler:

 1. İlk 5 ana modüle katılım şarttır ve vaka verilip diğer şartlar sağlandıktan sonra mezuniyet sertifikası alınabilmektedir. Toplam 10 modülden 8 sine katıldıktan sonra ayrıca Uzmanlık Sertifikası verilmektedir. Öğrencilerin hangi modüllere katıldıkları Web sayfamızda ilan edilecektir.
 2. Eğitmen(ler)iniz tarafından, eğitimsel gelişiminizin bizzat değerlendirilmesi. İlerlemenize destek olması ve eğitimde öğrendiklerinizi tüm düzeylerde entegre edebilmeniz için, her modülün sonunda, uygulamanızı hem kişisel, hem de profesyonel anlamda geliştirebilmenize yarayacak fikirler ve öneriler sunmak şeklinde, kişisel bir değerlendirme olacaktır.
 3. En az toplam 20 saat DMP (DAS) Uygulama Seansları (dönüşümlü)

Programın başlamasıyla 5. Modülün tamamlanmasına kadar, en az 10 kez diğer DMP (DAS) eğitim arkadaşlarınızla gerçekleştireceğiniz dönüşümlü çalışma (Ör. 10 kez seansta rehber olacaksınız, 10 kez de danışan olacaksınız).

 1. DMP (DAS) kullanılarak onaylı DMP mezunları tarafından kendinize en az 10 seans yaptırmak; 2 şer saatlik minimum 10 seansın, dört eğitim modülüne eşit olarak dağıtılması gerekir.
 2. DMP (DAS) Eğitimi için okunması talep edilen kaynakların okunması ilgili sayfaya veya web sitesine bkz.: http://regresyondmp.com/dmp-okumalari/
 3. 3-4 gün arası, eğitimci tarafından gözlemlenecek karşılıklı yapılacak uygulama seansları. Seansların sonunda soru cevap yapılıp eğitimciler geri bildirimde bulunacaktır. ( hafta sonları atanan bir eğitimciyle bir araya gelinip yapılacaktır).
 1. Halen Terapist olarak çalışan öğrencilerin 3. Modülden sonra DMP (DAS) kullanılan 8 Saatlik 4 Profesyonel Vakanın hocalar ile görüşülmesi ve onay alınması ile danışanlara Uygulama yapabilir.

Bunun için:

 1. Programda yer alan, belirlenmiş bir eğitimciyle yapılmış seansların görüşüleceği çalışma.
 2. Belirli bir eğitmenle bire bir karşılıklı görüşme.
 3. Belirli bir eğitmenle skype görüşmesi.
 4. Mezun Olmak İçin Vaka Sunumu: Mezun olabilmek için her öğrenci şunları tamamlamalıdır:

A  Dönüşümlü olarak öğrencilerle yapılmış tüm çalışmalarınızı ve danışman olarak  yaptığınız çalıştığınız vakaları, eğitmen tarafından yapılmış kişisel seanslarınızı, gözetmenlik yapılmış eğitim günlerini listeleyen, tam doldurulmuş bir Öğrenci Tutanak Sayfası.

B  İlk 5 modülün bitirilmesinin ardından Öğrenciler bitirme Sertifikalarını aldıktan sonra danışan kabul edebilir. Öğrenci 5. Modülün ardından bir “mezuniyet” vakası sunacaktır. Bu vaka, uygulamacı adayının DMP (DAS) yaptığı, en az 15 danışanı arasından seçilmelidir bu Vakaların ses kaydı da istenebilir hazır bulundurulmalıdır. Yapılan seanslarda öğrenci danışanına öğrenci olduğunu beyan etmelidir. Sunulan vaka, uygulamacı adayının, DMP’yi başarıyla kullanabildiğini aşikar bir biçimde gözler önüne sermelidir seçilecek vakanın tüm sorulara cevap verebilecek bir vaka olması gereklidir. İlk başta bu vaka çalışmasını Zülal Çevik veya Juanita Puddifoot’a Vaka seansı istenilen şekilde sunulunca; 1 saat yapılacak değerlendirmenin ardından, geri bildirimde bulunulacak gerekli değişiklikleri yaparak vaka çalışmanızı teslim edebilirsiniz. İdeal durumda, bu vakayı (notlarınıza bakarak) bir gözlem atölye çalışmasında sözel olarak da sunabilirsiniz. Eğer bu mümkün değilse, vakayı yazılı olarak da teslim etmeniz mümkündür (yazılı vaka raporlarıyla ilgili kurallar istek üzerine temin edilir.)

 1. Mezun olduktan sonra, DMP’nin (DAS’ın) yeni gelişmelere yetişebilmek için her 3 yılda bir atanmış eğitmenlerle tazeleme kurslarına katılınması gerekmektedir. Tazelenme çalışmalarına katılmayanlar, web sitesindeki Uygulayıcılar Listesinde aktif değilolarak belirtilecektir.

Öğrencinin aldığı hizmetler ücrete tabidir.

 1. Derin Anı Süreci Uygulayıcısı Olarak Sertifikalandırılmak:

Sertifikalandırılmak üzere gerekenleri yerine getirmiş bir mezun,  Derin Anı Süreci’nin yetkin bir uygulayıcısı olarak tasdik edileceği bir diploma alır: Her mezun şunlara hak kazanmaktadır:

www.deepmemoryprocess.com ve www.regresyondmp.com  Web Sitesinde sertifikalı uygulayıcı olarak listelenmek.

Woolger Training International (Uluslararası Woolger Eğitimi) tarafından tavsiye edilmek.

1-2 günlük DMP (DAS) tanıtımları düzenlemeye cesaretlendirilip kendisine çok sayıda bilgi ve kaynak sağlanacaktır. Daha sonra, bilgilerinizi tazelemek için her bir modüle indirimli bir katılım ücretiyle katılabileceksiniz. Tüm toplantılara, atölye çalışmalarına ve toplanmalara katılım, yalnızca bu programın mezunlarına sunulur.